NASZE MYDŁA NATURALNE

Mydła, które tworzymy to sole kwasów tłuszczowych, które powstają podczas reakcji tłuszczów roślinnych z zasadami. W naszym przypadku zasadą jest wodorotlenek sodu - tak zwana soda kaustyczna. Dzięki swoim właściwościom chemicznych jest doskonałym środkiem myjąco-dezynfekującym. Z dużym powodzeniem zabija drobnoustroje. Mydła sodowe są twarde i przybierają postać kostek. 

 

Istnieją dwie metody otrzymywania mydeł sodowych -  metodą na zimno i na ciepło. My wybrałyśmy pierwszą metodę, która polega na mieszaniu tłuszczu i ługu, z wyłączeniem gotowania. Metoda na zimno jest trudniejsza, pozwala jednak  zachować więcej właściwości i wartościowych składników. 

 

Tłuszcze, które znajdziesz w naszych mydłach, są pochodzenia roślinnego. Nigdy nie używamy tłuszczów zwierzęcych do produkcji. Najczęściej wybieramy oliwę z oliwek, olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, olej konopny, olej słonecznikowy lub  olej winogronowy.

 

Dlaczego warto wybrać mydło ręcznie robione? 

Tworzone przez nas mydła zachowują swoje wspaniałe właściwości. Zależy nam na tym, aby były jak najzdrowsze i dbały o Twoją skórę każdego dnia. Mydła "sklepowe" bardzo często pozbawiane są gliceryny, która powstaje w wyniku reakcji zmydlania (saponifikacji). Jest ona naturalnym i bardzo pożądanym produktem, odpowiedzialnym za nawilżenie. Pozbawienie mydła gliceryny prowadzi przede wszystkim do przesuszenia skóry (szczególnie przy regularnym stosowaniu). 

Barwniki i aromaty

Do uzyskania pożądanego koloru wybieramy najczęściej naturalne składniki takie jak: glinki, sok z buraka, olej marchwiowy, olej z konopi lub węgiel aktywny. Wychodzimy z założenia, że mniej znaczy więcej, dlatego w naszych mydłach nie znajdziecie aromatów, które mogą powodować podrażnienia. 

Konserwanty i ulepszacze

Miłość do tworzenia i pasja do rękodzieła - to ulepszacze, z których korzystamy! Nasze mydła to wyłącznie mieszanka tłuszczów roślinnych, sody kaustycznej i barwników w postaci naturalnej, o których wspomniałyśmy wyżej. Nic innego w nich nie znajdziesz. 

Cena

Kostka min. 100g - 12 zł

Kostka min. 150g - 15 zł

Jak zamówić?

Napisz do nas! Wyślemy Ci informacje o aktualnie dostępnych mydłach wraz ze zdjęciami. 

Najszybciej odpowiadamy na Facebooku i Instagramie, ale możesz też wysłać maila pod adres: zamydlone@gmail.com lub zadzwonić: 535-691-338. 

Produkt wegański. 

ZNAJDŹ, TO CZEGO POTRZEBUJESZ

KONTAKT
tel. 535-691-338 

SKLEP STACJONARNY
ul. Sułkowskiego 13

85-636, Bydgoszcz

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO:

ZAMYDLONE © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.